Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał szacunku dla cudzej własności i usłyszał trzy zarzuty

Data publikacji 06.11.2020

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie ustalili dane sprawcy, który strzelając z wiatrówki dokonał wybicia szyb w jednej ze szkół średnich oraz sklepowe okno wystawowe. Ten sam mężczyzna odpowie także za zniszczenie elewacji budynku.

Dzierżoniowscy policjanci ustalili dane sprawcy, który dopuścił się trzykrotnie zniszczenia cudzej własności. 20-letni mężczyzna w sierpniu bieżącego roku poprzez rzucanie kamieniami i jajkami dokonał uszkodzenia elewacji budynku. Pokrzywdzona oszacowała swoją stratę na kwotę 5000 złotych.

Ten sam młody chłopak z początkiem października, strzelając z pistoletu na sprężone powietrze, dokonał wybicia szyb w jednym z dzierżoniowskich liceów. Gdyby tego było mało, sprawca w ten sam sposób wybił szybę wystawową placówki handlowej.

Dorosły mężczyzna zachowujący się w irracjonalny sposób, postanowił pozbyć się narzędzia popełnienia przestępstwa i oddał wiatrówkę do lombardu w Bielawie.

Kilka dni temu sprawcy przedstawiono trzy zarzuty, za które grozi do 5 lat pozbawienia wolności, a policjanci zabezpieczyli pistolet, którym się posługiwał.

Teraz mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Dzierżoniowie

Powrót na górę strony