Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamywał się do piwnic

Data publikacji 07.11.2020

W ręce wałbrzyskich policjantów wpadł złodziej, który ma na sumieniu dwa przestępstwa. Zaskoczony 22-latek został zatrzymany bezpośrednio po zgłoszeniu, po tym jak włamał się do jednej z piwnic na terenie Nowego Miasta. Mężczyzna próbował wynieść z pomieszczenia piłę łańcuchową, jednak podczas ucieczki zmuszony był porzucić swój łup. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednym z budynków przy ul. 11-go listopada w Wałbrzychu. Sprawca poprzez uszkodzenie kłódki w piwnicy wszedł do środka i zabrał piłę łańcuchową o wartości kilkuset złotych. Spłoszony przez lokatorów uciekł, porzucając skradziony sprzęt.

Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze prewencji już po kilku minutach poszukiwań, kilkaset metrów dalej, przy ul. Orzeszkowej w Wałbrzychu, zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo mężczyznę. Podczas dalszych czynności procesowych policjanci służby kryminalnej drugiego komisariatu udowodnili 22-latkowi podobnego włamania do piwnicy przy ul. Kazury w Wałbrzychu, skąd również zginęła spalinowa piła łańcuchowa.

Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz stanie przed sądem. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony