Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali włamywacza, który skradzioną biżuterią i perfumy obdarował swoją dziewczynę

Data publikacji 14.11.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do jednego z mieszkań na terenie powiatu jeleniogórskiego. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 17 tysięcy złotych. Przestępstwa tego dopuścił się podczas nieobecności właścicielki. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Teraz za kradzież z włamaniem grozi sprawcy nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Kowarach ustalili, a następnie zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstwa doszło w ubiegłym miesiącu w jednej z miejscowości gminy Mysłakowice. Mężczyzna wykorzystał nieobecność właścicielki i okradł jej mieszkanie. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 17 tysięcy złotych. Był to między innymi sprzęt RTV, odzież, perfumy oraz złota biżuteria.

Policjanci powiadomieni o zdarzeniu rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego przestępstwa. W wyniku prowadzonych czynności i zebranych w tej sprawie informacji wytypowali i zatrzymali 26-latka jako podejrzewanego o ten czyn. W wyniku sprawdzenia jego mieszkania i samochodu policjanci odnaleźli większość skradzionych rzeczy. Okazało się, że mężczyzna odzież, perfumy, a także część biżuterii podarował swojej dziewczynie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Za popełnione przestępstwo grozi zatrzymanemu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony