Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z grupy SPEED dyscyplinowali kierowców na drogach powiatu lubańskiego

Data publikacji 16.11.2020

Policjanci zgorzeleckiej drogówki wchodzący w skład grupy SPEED prowadzili działania na drogach powiatu lubańskiego, w wyniku których zatrzymali do kontroli kilkudziesięciu kierowców ignorujących obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Niechlubnym rekordzistą został mężczyzna kierujący osobowym fordem, który swoim skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze „zdobył” 18 punktów karnych oraz mandaty na kwotę 600 złotych.

Policyjna grupa SPEED, w skład której wchodzą najbardziej doświadczeni funkcjonariusze ruchu drogowego, powstała, aby zwalczać agresywne zachowania na drogach. Mundurowi ze SPPED-a kierowani są głównie w te miejsca, gdzie najczęściej łamane są przepisy oraz dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Rejon ich działania nie ogranicza się do terenu jednego powiatu, dlatego pojawiają się wszędzie tam, gdzie ich obecność jest potrzebna.

Tym razem policjanci ruchu drogowego ze zgorzeleckiej komendy wchodzący w skład grupy SPEED patrolowali główne arterie komunikacyjne powiatu lubańskiego. Na terenie Lubania funkcjonariusze zatrzymali do kontroli niebezpiecznie zachowującego się kierowcę forda. 48-latek w obszarze zabudowanym pędził 92 km/h, a oprócz tego wyprzedzał inne auto na oznakowanym przejściu dla pieszych. Policjanci ukarali skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę mandatami na kwotę 600 , a do jego konta zostało dopisanych 18 punktów karnych.

Funkcjonariusze z grupy SPEED w ciągu dwóch dni ujawnili ponad 30 wykroczeń, których sprawcy zostali ukarani. Dwóch kierowców pożegnało się z prawem jazdy na okres 3 miesięcy, w związku z rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości.

Na drodze kierujmy się rozwagą i rozsądkiem. Musimy mieć świadomość, że za kierownicą auta jesteśmy odpowiedzialni za życie i zdrowie swoje, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Lubaniu

Powrót na górę strony