Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który strzelał do psa z kuszy

Data publikacji 16.11.2020

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pieńsku w wyniku podjętych czynności zatrzymali 33-latka podejrzewanego o znęcanie się nad psem. Sprawca strzelał do czworonoga z kuszy, dwukrotnie raniąc go. Na szczęście zwierzę szybko otrzymało pomoc i wróciło do właścicielki. Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty, grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Pieńska w powiecie zgorzeleckim pod koniec października zostali powiadomieni o odnalezieniu w lesie psa, który w skórę miał wbite strzały. W wyniku przeprowadzonych intensywnych czynności procesowych i operacyjnych mundurowi wytypowali, a następnie zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o ten czyn. W wyniku przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 33-latka funkcjonariusze zabezpieczyli załadowaną kuszę z celownikiem oraz woreczek z dodatkowymi bełtami i grotami.

Mężczyzna został przewieziony do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut znęcania się nad psem poprzez strzelanie do niego z kuszy. Za ten czyn 33-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Zgorzelcu

  • Na zdjęciu kusza leżąca na stole.
  • Na zdjęciu policjant w cywilnym ubraniu prowadzi skutego w kajdanki zatrzymanego korytarzami komendy policji.
  • Na zdjęciu w woreczku foliowym strzały do kuszy.
Powrót na górę strony