Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwa kierująca wjechała autem do rowu. Okazało się, że miała blisko 2 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 16.11.2020

Policjanci zatrzymali kobietę podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie zdarzenia drogowego. Badanie na zawartość alkoholu w jej organizmie wykazało blisko 2 promile. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z komisariatu w Jeleniej Górze zatrzymali 36-letnią mieszkankę powiatu podejrzewaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz o spowodowanie zdarzenia drogowego.

W nocy z 14 na 15 listopada 2020 roku policjanci z polecenia oficera dyżurnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze pojechali do Miłkowa, gdzie według zgłoszenia przed wjazdem na rondo doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu funkcjonariusze w rowie zauważyli pojazd marki Alfa Romeo, a w nim za kierownicą siedziała kobieta. Oświadczyła, że nie wie w jaki sposób znalazła się w tym miejscu. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niej wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało blisko 2 promile.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwo nieodpowiedzialna kobieta odpowie przed sądem, a grozić jej może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci niezmiennie ostrzegają przed wsiadaniem po alkoholu za kierownicę samochodu. Nietrzeźwi kierowcy są najczęstszymi sprawcami wypadków drogowych. Miejmy trochę wyobraźni zanim zdecydujemy się po spożyciu alkoholu wybrać w podróż nawet najkrótszą. Ważą się nie tylko losy naszego życia, ale też zdrowia i życia innych uczestników ruchu drogowego.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony