Bieżące informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Miał przy sobie narkotyki i w dodatku był poszukiwany – zatrzymali go policjanci

Data publikacji 17.11.2020

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Dzierżoniowie zatrzymali mężczyznę, wobec którego istniało podejrzenie, że może posiadać narkotyki. Informacje posiadane przez policjantów potwierdziły się, a w trakcie czynności mundurowi rozpoznali w zatrzymanym osobę poszukiwaną celem odbycia zaległej kary pozbawienia wolności.

14 listopada bieżącego roku dzierżoniowscy policjanci kryminalni w trakcie wykonywania czynności służbowych ustalili rysopis oraz miejsce przebywania mężczyzny, który miał posiadać środki odurzające. Funkcjonariusze postanowili od razu potwierdzić zdobyte informacje, dlatego udali się pod wskazany adres.

Na miejscu, już podczas legitymowania mężczyzny mundurowi rozpoznali w nim osobę poszukiwaną celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 13 miesięcy. Jak się okazało, nie był to najlepszy dzień dla zatrzymanego, ponieważ funkcjonariusze w jego odzieży znaleźli również amfetaminę.

Młody mężczyzna po wykonaniu czynności procesowych został doprowadzony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze dochodzeniowo-śledczy prowadzić będą teraz postępowanie w sprawie posiadania przez niego substancji odurzających, co może skutkować wydłużeniem jego pobytu w więzieniu nawet o kolejne 3 lata.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Dzierżoniowie