Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kompletnie pijany uszkodził zaparkowany samochód. Wcześniej swoim zachowaniem znieważył Pomnik Niepodległości – jest już w rękach policjantów

Data publikacji 18.11.2020

Młody wałbrzyszanin trafił w ręce policjantów zespołu wywiadowczego tamtejszej komendy, po tym jak dokonał uszkodzenia zaparkowanego samochodu. Mężczyzna w momencie interwencji znajdował się w stanie nietrzeźwości i nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć, dlaczego dokonał zniszczenia mienia. Funkcjonariusze ustalili, że podejrzany kilka godzin wcześniej znieważył Pomnik Niepodległości usytuowany przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu.

Wałbrzyscy policjanci w minioną niedzielę późnym wieczorem otrzymali informację o zniszczeniu pojazdu zaparkowanego przy ul. 1 Maja. Sprawcę ujął pokrzywdzony, a następnie zatrzymali go mundurowi. 40-latek był kompletnie pijany. Miał ponad 1,20 promila alkoholu w swoim organizmie. Okazało się, że chwilę wcześniej przy użyciu metalowego łańcucha umyślnie uszkodził lusterko, a także przednią oraz boczną szybę busa, powodując straty w kwocie około 4 tysięcy złotych.

Na tym jednak działania policjantów się nie zakończyły. Ustalili oni również, że kilka godzin wcześniej 40-latek rażąco lekceważąc porządek prawny, znieważył Pomnik Niepodległości znajdujący się w centrum miasta, wchodząc na jego szczyt. Wtedy to interwencję obsługiwali strażnicy miejscy wraz ze strażakami, którzy przekazali policjantom pełną dokumentację z tego zdarzenia.

Teraz wałbrzyszanin za popełnione czyny odpowie przed sądem. Za zniszczenie mienia oraz znieważenie pomnika grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu

 

  • Na zdjęciu uszkodzona boczna szyba oraz lusterko pojazdu.
  • Na zdjęciu uszkodzona boczna szyba oraz lusterko pojazdu - widok z przodu.
  • Na zdjęciu policjant umieszcza zatrzymanego mężczyznę w radiowozie.
  • Na zdjęciu policjant zakłada kajdanki zatrzymanemu mężczyźnie.

Opis filmu: Na filmie widać jak policjant otwiera celę. Następnie inny funkcjonariusz zakłada zatrzymanemu mężczyźnie kajdanki i prowadzi do radiowozu.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 7.43 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony