Bieżące informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Kierował samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień, a pasażerka była poszukiwana

Data publikacji 18.11.2020

Wrocławscy funkcjonariusze w trakcie pełnionej służby na terenie miasta zatrzymali mężczyznę jadącego samochodem w stanie nietrzeźwości. 39-latek nie posiadał również uprawnień do kierowania. Badanie alkomatem wykazało ponad 1 promil alkoholu w jego organizmie. Jakby tego było mało, pasażerka z którą podróżował, okazała się być poszukiwana celem odbycia wcześniej zasądzonej kary pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji i Patrolowego z komendy miejskiej przy ulicy Krasińskiego zwrócili uwagę na kierującego osobowym seatem, który miał trudności z utrzymaniem prowadzonego przez siebie pojazdu w pasie ruchu.

Funkcjonariusze postanowili jak najszybciej przerwać tę jazdę i sprawdzić czym jest ona spowodowana. Odpowiedz było prosta - alkohol. Mundurowi poczuli wydobywający się z kabiny samochodu charakterystyczny zapach tej substancji. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości tylko potwierdziło ich przypuszczenia, a na wyświetlaczu ukazała się wartość przekraczająca 1 promil alkoholu. Sprawdzenie 39-latka w policyjnych systemach obnażyło kolejne naruszenie przepisów prawa, mężczyzna bowiem nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Funkcjonariusze sprawdzili również pasażerkę pojazdu i okazało się, że jest ona osobą poszukiwaną. Z treści wpisu wynikało, że 35-latka jest poszukiwania celem odbycia kary 12 miesięcy pozbawienia wolności.

Wspólna podróż została przerwana i zakończona, mężczyzna ruszył w stronę najbliższego komisariatu, a jego towarzyszka w kierunku zakładu karnego, celem odbycia wcześniej zasądzonej kary.

Zgodnie z aktualnymi przepisami kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą nawet 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym, losie nieodpowiedzialnego kierującego zdecyduje teraz sąd.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP we Wrocławiu