Bieżące informacje

Legniccy policjanci zatrzymali internetowego oszusta. Oferował do sprzedaży przedmioty, których ostatecznie nie wysyłał

Data publikacji 20.11.2020

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali mężczyznę, który oszukiwał za pośrednictwem stron internetowych. Legniczanin wystawiał przedmioty na portalu aukcyjnym w internecie, inkasował pieniądze, a produktów ostatecznie nie wysyłał do kupujących. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta, gdzie przebywał poszukiwany mężczyzna. Legniczanin był kompletnie zaskoczony wizytą policjantów i nie spodziewał się, że jego anonimowość internetowa zostanie rozpracowana przez mundurowych Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

Policjanci ustalili, że 27-latek wystawiał różne przedmioty na internetowych aukcjach, takie jak telefony komórkowe czy usługi remontowe. Następnie po przyjęciu pieniędzy od kupujących na wskazany rachunek bankowy nie przekazywał im żadnych rzeczy, ani nie zwracał środków pieniężnych. Wartość strat jakie ponieśli pokrzywdzeni opiewają na kwotę blisko 4 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał kilka zarzutów oszustwa. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o wzmożenie czujności w internecie. Podczas pandemii większość z nas spędza dużo czasu przed komputerami kupując lub sprzedając różnego rodzaju przedmioty w internecie. Pamiętaj, że oszuści nie mają wolnego i nieustannie modyfikują swoje działania, aby wyłudzić pieniądze. Nikomu nie podawaj żadnych danych do kont bankowych, informacji z karty płatniczej, kredytowej czy kodu BLIK.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony
Polska Policja