Bieżące informacje

Nietypowa interwencja wałbrzyskich policjantów z pozytywnym zakończeniem

Data publikacji 20.11.2020

Niecodzienną interwencję przeprowadzili policjanci prewencji drugiego komisariatu w Wałbrzychu. Podczas patrolu centrum miasta zauważyli błąkającego się małego pieska. Obawiając się, że zwierzak może wpaść pod koła samochodów mundurowi wzięli go na pokład radiowozu i rozpoczęli poszukiwania właściciela czworonoga. Dzięki umieszczonych w mediach społecznościowych informacjom piesek szybko trafił w objęcia stęsknionej właścicielki.

Do zdarzenia doszło około godziny 9:30. Wtedy właśnie w centralnej części miasta spłoszony piesek uciekł kobiecie, kiedy przestraszył się warkotu jednego z samochodów. Najpierw wałbrzyszanka na własną rękę poszukiwała swojego pupila, później poprosiła o pomoc córkę, która ostatecznie wystawiła ogłoszenie w mediach społecznościowych.

Wałbrzyscy policjanci, którzy około godziny 10:00 znaleźli czworonoga przechadzającego się po jezdni w rejonie ruchliwego skrzyżowania, także zaczęli przeglądać internet poszukując osoby, która mogła zgubić zwierzaka.

Po godzinie 11:00 ta nietypowa historia miała swoje szczęśliwe zakończenie, gdyż funkcjonariuszom udało się ustalić do kogo należy Ares-bo tak wabi się piesek-i przekazać go obu stęsknionym mieszkankom miasta. Kobiety podziękowały funkcjonariuszom za udzieloną pomoc. Właścicielka psa na koniec zrobiła sobie nawet z policjantami pamiątkowe zdjęcie.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony
Polska Policja