Bieżące informacje

Próbował uciec przed policyjną kontrolą. Okazało się, że miał sądowy zakaz kierowania pojazdami i wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków

Data publikacji 20.11.2020

Policjanci legnickiej drogówki zatrzymali 28-letniego kierowcę fiata, który chciał uniknąć kontroli drogowej i podjął ucieczkę. Okazało się, że mężczyzna kierował samochodem pod wpływem środków odurzających i posiadał aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

We wtorek, około godziny 12:00 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, podczas pełnienia służby na terenie miasta, dokonali pomiaru prędkości pojazdu marki Fiat, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 21km/h. W momencie, kiedy policjant wszedł na jezdnię, aby zatrzymać samochód do kontroli drogowej, jego kierowca gwałtownie przyśpieszył, ignorując tym samym polecenia wydawane przez funkcjonariusza. Mundurowi natychmiast podjęli pościg za uciekinierem.

Mężczyzna po przejechaniu kilkuset metrów zatrzymał się przy jednej z posesji, wysiadł z pojazdu i próbował oddalić się do znajdującego się nieopodal budynku mieszkalnego. Policjanci skutecznie udaremnili jego ucieczkę, zatrzymując 28-latka. Jak się okazało, wsiadł on za kierownicę auta, znajdując się pod wpływem środków odurzających, co potwierdziło badanie narkotesterem. Dodatkowo zatrzymany posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a samochód, którym się poruszał, nie miał żadnych cech identyfikacyjnych, ponieważ zostały one mechanicznie usunięte. Ponadto zamontowane w aucie tablice rejestracyjne przypisane były do zupełnie innego pojazdu.

28-latkowi za czyny, których się dopuścił, grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony
Polska Policja