Bieżące informacje

Zatrzymany mężczyzna kierował samochodem mając w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu

Data publikacji 21.11.2020

Miliccy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę, który lekceważąc liczne apele i ostrzeżenia, kierował samochodem osobowym będąc pod wpływem alkoholu. Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy było możliwe dzięki świadkowi, który widząc niepewny styl jazdy kierującego Oplem natychmiast powiadomił o tym policję. Nieodpowiedzialnego mężczyznę, który miał w organizmie aż ponad 3,2 promila alkoholu, czekają teraz konsekwencje prawne.

Kilka dni temu popołudniu policjanci zostali wezwani do Krośnic, gdzie według przekazanego zgłoszenia po ul. Kolejowej miał jeździć samochodem nietrzeźwy kierowca. Na miejscu policjanci zastali świadka, który wskazał kierowcę Opla będącego prawdopodobnie pod wpływem alkoholu. Okazało się, że tym nieodpowiedzialnym okazał się 64-letni mieszkaniec gminy, który miał w organizmie ponad 3,2 promila alkoholu. W związku z tym policjanci zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili dalszą jazdę.

Postępowanie jest w toku – sprawa znajdzie swój finał w milickim sądzie, gdzie mężczyzna poniesie konsekwencje prawne związane z kierowaniem samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tys. złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tys. złotych.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Miliczu

Powrót na górę strony
Polska Policja