Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tak uciekał przed policjantami, że aż urwał koło w aucie

Data publikacji 22.11.2020

Policyjni wywiadowcy namierzyli poszukiwanego mężczyznę. Gdy dali mu sygnał do zatrzymania się, ten postanowił spróbować swoich szans i zaczął uciekać. Jego pojazd nie wytrzymał jednak terenowej jazdy i wkrótce uszkodził lewe koło. Okazało się, że mężczyzna jest nie tylko poszukiwany, ale ma też przy sobie narkotyki. Został zatrzymany i za popełnione przestępstwa będzie teraz musiał odpowiedzieć przed sądem.

Policyjni wywiadowcy pozyskali informację, że poszukiwany mężczyzna przebywa na terenie jednej z miejscowości w gminie Siechnice. W trakcie obserwacji zauważyli interesujący ich pojazd – Daewoo na ząbkowickich tablicach rejestracyjnych. Na widok policjantów mężczyzna skręcił dynamicznie w polną drogę i zaczął uciekać, nie stosując się do dawanych przez policjantów sygnałów. Rozpoczął się pościg. Osobowe Daewoo nie wytrzymało jednak terenowej jazdy i w samochodzie urwało się lewe koło. Mężczyzna wybiegł z samochodu i próbował uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany.

Okazał się nim być 27-letni mieszkaniec gminy Żórawina. Potwierdziło się to, że mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Krzyków. To, że trafi za kratki, nie było jednak jego jedynym zmartwieniem. Policjanci znaleźli przy nim kilka porcji amfetaminy. Mieli też podejrzenia, czy nie znajduje się pod jej wpływem, dlatego została mu pobrana krew do dalszych badań.

Za posiadanie narkotyków zatrzymanemu grozić może kara do trzech lat pozbawienia wolności. Będzie musiał też odpowiedzieć za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli, a dalsze badania wykażą, czy kierując pojazdem znajdował się pod wpływem środków odurzających.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony