Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zwrócił uwagę na brak maseczki, a potem sparwa wymknęła sie spod kontroli...

Data publikacji 23.11.2020

Groźbami karalnymi oraz uszkodzeniem ciała zakończyła się sprzeczka pomiędzy dwoma mieszkańcami Głogowa. Jej powodem było zwrócenie uwagi na brak maseczki ochronnej na twarzy jednego z nich. Uwaga była jak najbardziej na miejscu, natomiast dalszy przebieg zdarzenia wymknął się całkowicie spod kontroli.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Głogowie. W trakcie zakupów w kwiaciarni jeden z klientów zwrócił uwagę drugiemu na brak maseczki na twarzy i nosie. Doszło do gwałtownej i niecenzuralnej wymiany zdań. 31-latek, któremu zwrócono uwagę, miał niegrzecznie na nią odpowiedzieć. 43*latek zareagował nerwowo i zagroził mu pobiciem.

Zajście skończyło się siłowym rozwiązaniem przed kwiaciarnią. Jego efektem są zarzuty za groźby karalne oraz uszkodzenia ciała, które usłyszał 43-letni mieszkaniec Głogowa. Doszły do tego zniszczone okulary o wartości 800 złotych, uszkodzony telefon o wartości 2000 złotych oraz szkody wyrządzone przed kwiaciarnią.

Pokrzywdzony twierdzi, że powodem niezałożenia maski na nos i usta, była wizyta u dentysty i zalecenie jakie usłyszał od stomatologa, aby jej chwilowo nie używać. Całą sytuację zdecydowanie można było jednak rozwiązać w inny sposób, wzywając chociażby patrol policji. A już na pewno powstrzymanie się od emocji i spokojna rozmowa, dałaby zdecydowanie inne rezultaty.

Za groźby karalne oraz uszkodzenie ciała grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Głogowie

Powrót na górę strony