Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędziła przez Wrocław 114 km/h - przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mogła wsiadać za kierownicę

Data publikacji 23.11.2020

Wrocławscy policjanci z grupy SPEED, realizując zadania mające na celu eliminowanie agresywnych zachowań na drodze, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą osobowym citroenem. Kobieta po jednej z ulic stolicy Dolnego Śląska, na której obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h, pędziła aż 114 km/h. 32-latka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie została ukarana wysokim mandatem, a do jej indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych. Funkcjonariusze zatrzymali również jej prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zwracają szczególną uwagę na te wykroczenia drogowe, które najczęściej przyczyniają się do powstawania tragicznych w skutkach wypadków. Jednym z nich jest jazda z nadmierną prędkością. Dlatego mundurowi podczas codziennego patrolowania ulic stolicy Dolnego Śląska, wykorzystując nieoznakowane radiowozy, monitorują stosowanie się kierujących do ograniczeń prędkości.

Podczas jednego z takich patroli policjanci zwrócili uwagę na kierującą osobowym citroenem, która poruszała się z prędkością znacznie przekraczającą obowiązujący na tym odcinku drogi limit. Funkcjonariusze dokonali pomiaru prędkości z jaką poruszał się jej pojazd. Wynik to 114 km/h w miejscu, gdzie można poruszać się maksymalnie 60 km/h. 32-latka tłumaczyła się, że jeszcze chwilę wcześniej poruszała się drogą ekspresową S5 i nie zdążyła przestawić się na ruch miejski.

W związku z popełnionym wykroczeniem mundurowi ukarali kierującą mandatem w wysokości 400 złotych, a do jej indywidualnego konta zostało dopisanych 10 punktów karnych. Ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Ta administracyjna czynność nie ominęła kontrolowanej kobiety i przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mogła ona wsiadać za kierownicę samochodu.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony