Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Powiedzieć o tym kierującym, że miał wiele na sumieniu, to jakby nic nie powiedzieć

Data publikacji 23.11.2020

Funkcjonariusze ruchu drogowego ze Świdnicy zatrzymali 34-letniego kierującego, który miał bardzo wiele na sumieniu i w żadnym wypadku nie powinien znaleźć się za kierownicę jakiegokolwiek pojazdu. Mężczyzna kierował autem w stanie nietrzeźwości, był poszukiwany, a ponadto zlekceważył postanowienie sądu i wsiadł za kierownicę samochodu, pomimo posiadania aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie zatrzymany odpowie przed sądem, który zdecyduje o jego dalszym losie.

Wczoraj w godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy patrolując miasto, na jednej z ulic zwrócili uwagę na osobowego forda. Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast postanowili zweryfikować swoje podejrzenia.

W trakcie kontroli mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego, które wykazało u 34-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że

mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do października 2021 roku.

Jednak to nie było wszystko, co skrajnie nieodpowiedzialny kierujący miał na sumieniu. Dalsze czynności z 34-latkiem pozwoliły ustalić mundurowym, że jest on poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego.

34-latek będzie teraz odpowiadał za złamanie sądowego zakazu i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Świdnicy

 

Powrót na górę strony