Bieżące informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla trzech sprawców pobicia

Data publikacji 24.11.2020

Pierwszy ze sprawców pobicia, do którego doszło niedawno w Wałbrzychu, wpadł w ręce policjantów drugiego komisariatu bezpośrednio po zgłoszeniu – tydzień temu. Dwaj następni podejrzani zostali zatrzymani kilka dni później po przeprowadzonych działaniach operacyjnych. Mężczyźni w wieku od 24 do 46 lat staną teraz przed sądem, który to już zastosował w stosunku do nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Podjęte przez poinformowanych o zdarzeniu dzielnicowych wałbrzyskiego komisariatu wstępne działania doprowadziły do zatrzymania pierwszego z podejrzanych o pobicie młodego wałbrzyszanina - 46-latka - tego samego dnia zaraz po popełnieniu przez niego przestępstwa. Kolejni sprawcy od tego momentu ukrywali się przed mundurowymi, ale ostatecznie także wpadli w ręce policjantów. Tym razem pracujących nad sprawą funkcjonariuszy zespołu operacyjno-rozpoznawczego. Kilka dni temu zatrzymany został 40-letni mieszkaniec Wałbrzycha, a dwa dni później jego 37-letni kompan.

Podejrzani odpowiedzą teraz za pobicie 37-letniego mieszkańca Wałbrzycha, które mogło narazić go na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, a także za pozbawienie mężczyzny wolności.

Grozi im kara do lat 5 za kratami. Trzech sprawców najbliższe dwa miesiące decyzją sądu spędzi w areszcie.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Wałbrzychu