Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zniszczenia mienia w rękach średzkich policjantów

Data publikacji 24.11.2020

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej zatrzymali 31-letniego mieszkańca powiatu podejrzanego o uszkodzenie mienia. Sprawca wszedł na jedną z posesji, tam zaczął się awanturować, a następnie podszedł do drzwi wejściowych domu i wybił w nich szybę. Mundurowi zatrzymali mężczyznę bezpośrednio po zdarzeniu. Usłyszał on już zarzut. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Średzcy policjanci zatrzymali podejrzanego o uszkodzenie mienia bezpośrednio po zdarzeniu. Patrolując pobliski teren, funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który miał ranę ciętą dłoni. Znajdował się on pod znacznym wpływem alkoholu. Początkowo zatrzymany zaprzeczał, że ma związek z wybiciem szyby, jednak nie było wątpliwości, że to on odpowiada za to zdarzenie. Mundurowi udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy, zakładając na ranę opatrunek.

31-latek został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, ze miał on ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Swoim działaniem spowodował straty w wysokości tysiąca złotych. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

Powrót na górę strony