Bieżące informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Posiadał i handlował narkotykami. Został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące

Data publikacji 24.11.2020

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał znaczne ilości środków odurzających, a jak się później okazało, również nimi handlował. Funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę oraz amfetaminę w ilości pozwalającej uzyskać ponad 2500 porcji handlowych. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanemu może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali 29-letniego mężczyznę podejrzewanego o posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz handel nimi.

Policjanci prowadząc czynności operacyjne w tej sprawie uzyskali informację, że 29-latek może posiadać w miejscu zamieszkania narkotyki. Kryminalni dokładnie sprawdzili jego mieszkanie, w którym znaleźli marihuanę oraz amfetaminę. Szczegółowa analiza znalezionych substancji potwierdziła, że są to środki odurzające w ilości pozwalającej uzyskać łącznie ponad 2500 porcji handlowych.

Dalsze czynności wykonane w tej sprawie przez policjantów dowiodły, że 29-latek również handlował środkami odurzającymi i z tego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz ustalają kolejnych odbiorców.

Jeleniogórzanin trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających oraz handel nimi grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów i prokuratury sąd w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na najbliższe 3 miesiące.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze