Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Za posiadanie i handel tytoniem bez akcyzy odpowie przed sądem

Data publikacji 26.11.2020

Policjanci z wałbrzyskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu, który w swoim mieszkaniu posiadał 20 kg nielegalnego tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że mężczyzna od dłuższego czasu również handlował krajanką tytoniową. Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu wysoka grzywna.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych zatrzymali 47-latka posiadającego nielegalny tytoń. Do zatrzymania doszło w mieszkaniu mężczyzny w Boguszowie-Gorcach.

Mundurowi w trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych należących do zatrzymanego ujawnili oraz zabezpieczyli 20 kg krajanki tytoniowej bez wymaganych polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze wykazali również związek 47-latka z procederem wprowadzania do obrotu pociętego tytoniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa została oszacowana na ponad 21 tysięcy .

Podejrzany 47-latek odpowie za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy oraz handel nimi. Grozi mu wysoka kara finansowa.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony