Bieżące informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku

Data publikacji 27.11.2020

Policjanci zatrzymali dwie osoby w trakcie dokonywania przestępstwa. Podejrzany odpowie łącznie za 13 przestępstw przeciwko mieniu. Jego „specjalnością” było wycinanie katalizatorów. W dniu zatrzymania wziął do pomocy swoją dziewczynę. Oboje usłyszeli już zarzuty.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego bolesławieckiej komendy zatrzymali na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa dwie osoby. 28-letni mężczyzna i 29-letnia kobieta przyjechali do Bolesławca w konkretnym celu, żeby dokonać kradzieży katalizatorów. Role były wyraźnie podzielone, kobieta stała na czatach, a jej partner przy użyciu narzędzi miał wycinać układ wydechowy w wybranych samochodach. W pierwszym pojeździe nie było katalizatora, a podczas kradzieży mienia w drugim aucie podejrzani zostali zatrzymani przez policjantów. Na miejscu przestępstwa mundurowi zabezpieczyli wycięte elementy z auta pokrzywdzonego oraz narzędzia użyte przez 28-latka.

W trakcie czynności funkcjoanriusze ustalili, że zatrzymany już wiele razy wcześniej przejeżdżał na teren powiatu bolesławieckiego, żeby dokonać kradzieży katalizatorów.

Srawczyni usłyszała 2 zarzuty, natomiast mieszkaniec powiatu legnickiego -13 zarzutów dotyczących kradzieży katalizatorów oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do pojazdu.

Podejrzanej grozi kara do 5 lat, a jej partnerowi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Bolesławcu