Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca włamań i uszkodzeń mienia został zatrzymany. Teraz odpowie za to przed sądem

Data publikacji 27.11.2020

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z przestępstwami przeciwko mieniu, jakie miały miejsce na terenie Szklarskiej Poręby jeszcze w sierpniu oraz listopadzie. Straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 7 tysięcy złotych. Zatrzymany mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szklarskiej Porębie powiadomieni o przestępstwach rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych czynów. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 25-latka, mieszkańca powiatu jeleniogórskiego, jako osobę podejrzewaną o kradzieże z włamaniem i uszkodzenia mienia.

Z ustaleń policjantów i zgromadzonego materiału dowodowego wynikało, że sprawca jeszcze w sierpniu oraz w listopadzie dopuścił się w Szklarskiej Porębie serii przestępstw przeciwko mieniu. Włamał się do jednego z barów, skąd ukradł telewizor o wartości ponad 1000 . Kolejnego przestępstwa dopuścił się już listopadzie. Właśnie wtedy 25-latek włamał się do jednego z autobusów, skąd ukradł gotówkę. W tracie czynności okazało się również, że tej samej nocy wybił szyby w innym autobusie oraz podpalił pustostan. Straty jakie ponieśli pokrzywdzeni sięgają ponad 7 tysięcy złotych.

W trackie czynności policjanci odnaleźli skradziony telewizor, który wróci do rąk właściciela.

Obecnie funkcjonariusze nadal wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tych spraw. Mężczyźnie odpowiedzialnemu za włamania i niszczenie mienia grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony