Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Łupem złodzieja może paść niemal wszystko. W Jaworze rabuś zdecydował się ukraść… butle z gazem

Data publikacji 29.11.2020

Policjanci kryminalni z Jawora zatrzymali młodego mężczyznę, który włamał się do metalowej klatki znajdującej się na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie jaworskim i ukradł… dziewięć butli z gazem. Zatrzymany to mieszkaniec sąsiedniego powiatu. Jak się okazało, nie była to jedyna kradzież, jaką miał na sumieniu 20-latek.

Policjanci powiadomieni o kradzieży, do której doszło na terenie jednej z prywatnych posesji w powiecie jaworskim, ustalili, że sprawca włamał się do stojaka, gdzie były przechowywane butle gazowe i ukradł dziewięć sztuk wypełnionych gazem propan-butan. Wartość skradzionego mienia pokrzywdzony oszacował na ponad 500 złotych.

Funkcjonariusze od razu przystąpili do działań mających na celu identyfikację i zatrzymanie sprawcy kradzieży. Dzięki współpracy z dzielnicowym oraz wcześniej uzyskanym informacjom, mundurowi ustalili tożsamość mężczyzny mogącego mieć związek z tym zdarzeniem. Był nim 20-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego.

Na podstawie zebranych materiałów ustalono, że mężczyzna najpierw zerwał kłódkę zabezpieczającą metalowy kontener, po czym z jego wnętrza zabrał wszystkie butle gazowe. Okazało się również, że to nie jedyne przestępstwo, jakie miał na sumieniu zatrzymany. W toku przeprowadzonych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna dokonał także kradzieży roweru górskiego o wartości tysiąca złotych. Kamery monitoringu zarejestrowały bowiem, jak 20-latek odjeżdża spod jednej z jaworskich placówek handlowych jednośladem należącym do właściciela sklepu.

Zatrzymany usłyszał już zarzuty. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Jaworze

 

Powrót na górę strony