Bieżące informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy udzielił pomocy starszej kobiecie

Data publikacji 28.11.2020

Dzielnicowi w trakcie służby często spotykają się z różnego rodzaju nietypowymi sytuacjami. Tym razem głogowski policjant udzielił pomocy 84–letniej mieszkance miasta, która osłabiona i samotna przebywała w swoim mieszkaniu.

Głogowski dzielnicowy w ramach realizowanych obowiązków służbowych chciał się skontaktować z 84-letnią mieszkanką miasta. Jednak pomimo wielokrotnego pukania i dzwonienia do drzwi, nie mógł nawiązać kontaktu z seniorką. Funkcjonariusz uzyskał informację od sąsiadów, że kobieta na pewno przebywa w mieszkaniu. Oni również martwili się o nią ze względu na problemy zdrowotne i jej podeszły wiek.

Wielokrotne próby, które podejmował dzielnicowy wraz z sąsiadami, przyniosły w końcu efekt. Starsza kobieta otworzyła drzwi, ale była tak osłabiona, że na oczach policjanta oraz mieszkańców budynku straciła przytomność. Mundurowy wraz z jedną z sąsiadek udzielił jej pomocy, wezwał pogotowie i opiekował się seniorką do czasu przyjazdu karetki.

Jak stwierdził lekarz, kobieta była osłabiona i silnie odwodniona. 84-latka twierdziła, że nie pamięta, kiedy ostatni raz coś jadła czy piła. Została przewieziona do szpitala, gdzie udzielono jej dalszej pomocy.

Sytuacja ta pokazuje, jak ważne jest, abyśmy interesowali się losem często samotnych, starszych osób mieszkających obok nas. Zwłaszcza w czasie pandemii i przymusowej izolacji możemy ich wesprzeć poprzez kontakt z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, pytanie o stan zdrowia oraz codzienną pomoc np. w zakupach lub innych sprawach. Nie pozostańmy obojętni.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KPP w Głogowie