Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawców włamania do kontenera na terenie budowy

Data publikacji 30.11.2020

Policjanci pionu kryminalnego z oławskiej komendy ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamanie do kontenera na placu budowy i kradzież elementów instalacji elektrycznej o wartości ponad tysiąca złotych. Sprawcom grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z komendy w Oławie, w ramach działań ukierunkowanych na zwalczanie przestępczości samochodowej, kilka dni temu przy jednym ze sklepów spożywczych na terenie gminy zauważyli pojazd z rejestracją odpowiadającą tablicy auta, którym mieli poruszać się sprawcy włamania do kontenera i kradzieży kabla elektrycznego z terenu jednej z okolicznych budów. Funkcjonariusze natychmiast podeszli do kierowcy siedzącego w samochodzie.

W wyniku przeprowadzonych ustaleń mężczyzna, którym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Oława, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. W trakcie sprawdzania jego mieszkania, w jednym z pokoi, w wersalce policjanci ujawnili i zabezpieczyli zwoje skradzionego kabla. Podjęte przez policjantów działania doprowadziły do ustalenia drugiego sprawcy tego włamania - 23-letniego mieszkańca powiatu strzelińskiego, który również został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obu zatrzymanym zarzutu włamania do kontenera, a następnie kradzieży kabla energetycznego o wartości ponad tysiąca złotych.

O dalszym losie mężczyzn zdecyduje teraz sąd. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony