Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch mężczyzn okradało swojego pracodawcę, usłyszeli już zarzuty

Data publikacji 30.11.2020

Dwóch mieszkańców powiatu wałbrzyskiego, a przy okazji pracowników firmy mającej swoją siedzibę w dzielnicy Szczawienko, odpowie przed sądem za kradzież akumulatorów z terenu przedsiębiorstwa. Podejrzani zostali zatrzymani przez wałbrzyskich policjantów pionu kryminalnego bezpośrednio po zgłoszeniu. Funkcjonariusze dodatkowo udowodnili jednemu z mężczyzn, że kilka dni wcześniej dokonał kradzieży sporej ilości paliwa na rzecz tego samego pokrzywdzonego. Odpowiedzialność karna za kradzież to do 5 lat więzienia.

Do zgłoszenia kradzieży akumulatorów doszło przy ul. Gagarina w Wałbrzychu. Kiedy właściciel firmy zorientował się, że od dłuższego czasu był okradany, poinformował o tym fakcie policjantów pierwszego komisariatu. Funkcjonariusze rozpoczęli wówczas działania operacyjne w celu zatrzymania osób odpowiedzialnych za dokonanie kradzieży. W toku tych czynności ustalili, że dwóch sprawców, działając wspólnie, w ciągu ostatnich tygodni miało wykraść z siedziby firmy sześć akumulatorów o wartości blisko 4 tysięcy złotych.

Pierwszy z podejrzanych o te czyny 26-latek, wpadł już po 2 godzinach od zgłoszenia w Jabłowie, kiedy był w odwiedzinach u najbliższej rodziny. Późnym wieczorem w rękach mundurowych znalazł się również drugi ze sprawców. 35-latek został zatrzymany na terenie Boguszowa-Gorc.

Podczas czynności procesowych obaj podejrzani złożyli wyjaśnienia. Młodszy ze sprawców dodatkowo odpowie za kradzież 150 litrów paliwa, gdzie starty oszacowane zostały na kwotę 660 złotych.

Za popełnione przestępstwa obu mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. O ich losie zadecyduje sąd.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony