Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który próbował ukryć się przed nimi pod łóżkiem. Usłyszał zarzuty paserstwa

Data publikacji 02.12.2020

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w miejscu zamieszkania posiadał przedmioty pochodzące z przestępstwa. Wartość odzyskanych rzeczy wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych. W tej sprawie przedstawiono mu zarzuty paserstwa, ale niewykluczone, że mężczyzna ma na koncie więcej podobnych czynów. Był on również poszukiwany przez inną jednostkę policji. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze prowadząc czynności w sprawie przestępstw przeciwko mieniu jakie miały miejsce na terenie Jeleniej Góry i okolic ustalili, że część skradzionego mienia może znajdować się na posesji, gdzie mieszkał 33-latek. Kiedy policjanci zapukali do jego mieszkania, mężczyzna chcąc uniknąć konfrontacji z nimi, ukrył się pod łóżkiem. To jednak nie umknęło uwadze funkcjonariuszy, którzy dokładnie sprawdzając miejsce zamieszkania zabezpieczyli złącza ciesielskie, skradzione z terenu budowy, o wartości 10 tys. , a także inne materiały budowlane i elektronarzędzia, które pochodziły z terenu kolejnej budowy.

Ponadto funkcjonariusze ujawnili inne przedmioty, które również mogą pochodzić z przestępstwa. W trakcie wykonywanych sprawdzeń okazało się, że 33-latek był poszukiwany przez policję ze Złotoryi do czynności procesowych oraz ustalenia miejsca pobytu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Przedstawiono mu zarzuty paserstwa, za co grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony