Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wieczorny pościg za kierującym, który posiadał środki odurzające

Data publikacji 03.12.2020

Młodemu mieszkańcowi powiatu kłodzkiego może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli drogowej zmuszając policjantów do pościgu, kierował pojazdem pomimo decyzji Starosty o cofnięciu uprawnień, posiadającemu narkotyki i prawdopodobnie kierował pod ich wpływem.

Wieczorem na terenie powiatu kłodzkiego patrol policji podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. W związku z tym podali sygnał do zatrzymania się kierującemu. Mężczyzna nie reagował na sygnały funkcjonariuszy i odjechał zmuszając funkcjonariuszy do podjęcia pościgu przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mężczyzna jednak nie reagował i nadal kontynuował jazdę. Ucieczka zakończyła się kilkaset metrów dalej, kiedy mężczyzna zatrzymał samochód i wysiadł z niego.

Kierującym samochodem osobowym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. W trakcie sprawdzeń w systemach policyjnych okazało się, że wobec kierującego została wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto w kieszeni mężczyzny policjanci znaleźli kilka porcji marihuany. Przeprowadzone badanie narkotestem wskazało, że 23-latek był również pod dzianiem środka odurzającego.

Mężczyzna odpowie teraz za popełnione przestępstwa. Zarzuty dotyczą niezatrzymania pojazdu do kontroli drogowej, niestosowania się do decyzji starosty, oraz posiadania narkotyków. Ponadto, jeśli szczegółowe badania potwierdzą kierowanie pojazdem pod wpływem działania narkotyków, dodatkowo młody kierowca usłyszy odpowiedni zarzut. W konsekwencji grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, zakaz kierowania pojazdami oraz wysoka grzywna.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony