Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do pracowni pirograficznej - policjanci zatrzymali podejrzanego i odzyskali skradzione mienie

Data publikacji 03.12.2020

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 28-letniego mieszkańca Głogowa podejrzanego o włamanie do pracowni pirograficznej. Funkcjonariusze odzyskali również skradzione narzędzia. Łączne straty jakie spowodował przestępca to kwota 4 tys. złotych. Skradzione mienie trafiło do jednego z lombardów. Podejrzanemu grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Kilka dni temu policjanci zostali zawiadomieni o włamaniu do pracowni głogowskiego artysty zajmującego się tworzeniem prac w drewnie. Sprawca nie tylko uszkodził drzwi wejściowe, ale dokonał również kradzieży większości elektronarzędzi. Straty zostały wycenione na kwotę 4 tysięcy złotych.

Kilkanaście godzin po włamaniu i kradzieży, policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali 28-latka podejrzanego o ich dokonanie. Funkcjonariusze odzyskali skradzione w wyniku tego przestępstwa elektronarzędzia. Podejrzany postanowił je zastawić w lombardzie za kwotę 350 złotych, poświadczając przy tym nieprawdę, że jest ich właścicielem.

28-latek usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz poświadczenia nieprawdy. Przestępstw dopuścił się w warunkach recydywy i grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Głogowie

Powrót na górę strony