Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Malował farbą elewacje budynków. Straty co najmniej 100 tys. zł

Data publikacji 03.12.2020

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię uszkodzeń mienia. Funkcjonariusze ustalili, że 30-latek pozostawił graffiti na około 40 elewacjach, czym spowodował straty co najmniej 100 tysięcy złotych. Sprawca malował na budynkach swój pseudonim artystyczny, gdyż chciał zrobić karierę muzyczną i być rozpoznawalny. Teraz grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 30-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię uszkodzeń mienia.

Policjanci potwierdzili, że 30-latek podejrzany jest o serię uszkodzeń mienia, których dopuścił się od 15 lipca do 17 września 2020 roku w Jeleniej Górze. Mężczyzna malował farbą elewacje różnych budynków działając w ten sposób na szkodę osób prywatnych, jak i firm. Policjanci ustalili, że jeleniogórzanin w ten sposób zniszczył elewacje co najmniej 40 budynków. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych. Malował na elewacjach swój pseudonim artystyczny, gdyż chciał zrobić karierę muzyczną i być rozpoznawalny.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Teraz za uszkodzenia mienia grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony