Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali samochód i zatrzymali podejrzaną o kradzież kobietę

Data publikacji 04.12.2020

Mundurowi z komisariatu w Kruszynie, prowadząc działania w celu odzyskania skradzionego pojazdu, ustalili miejsce, gdzie sprawca pozostawił go na tzw. „przeczekanie”. Zatrzymana w tej sprawie kobieta przyznała się do kradzieży i tłumaczyła, że liczyła na znalezienie kupca na skradzione mienie. Odzyskany samochód policjanci przekazali właścicielowi. Sprawczyni grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kruszynie, po otrzymaniu zgłoszenia o kradzieży samochodu osobowego, rozpoczęli czynności, aby ustalić gdzie znajduje się utracone mienie. Efektem działań mundurowych jest odzyskanie pojazdu osobowego o wartości 15 tysięcy złotych. Kobieta, która dokonała jego kradzieży, wykorzystując wiedzę gdzie właściciel przechowuje kluczyki, zostawiła auto na tzw. „przeczekanie”. Sprawczyni liczyła, że po kilku dniach sprawa ucichnie i wtedy na spokojnie poszuka kupca na mienie, które zdobyła w wyniku przestępstwa.

Plan podejrzanej nie powiódł się, ponieważ najpierw policjanci zlokalizowali i zabezpieczyli skradzione auto, a następnie dokonali zatrzymania 25-letniej mieszkanki powiatu bolesławieckiego.

Kobieta odpowie za kradzież pojazdu i dokumentów, które znajdowały się w jego wnętrzu. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskane auto zostało przekazane właścicielowi.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony