Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Został zatrzymany za kradzież, a odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków

Data publikacji 04.12.2020

Jak się okazało, zatrzymany przez wrocławskich policjantów 25-latek miał wiele na sumieniu. Mężczyzna wpadł podczas kradzieży ze sklepu elektronarzędzi, jednak był to dopiero początek jego problemów. W jego samochodzie bowiem funkcjonariusze znaleźli amfetaminę i marihuanę. Co więcej, w aucie założone były utracone tablice rejestracyjne, a pojazd nie miał aktualnego ubezpieczenia OC. W tej sytuacji samochód zatrzymanego trafił na strzeżony parking, a on sam do policyjnego pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Policjanci z Wrocławia otrzymali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło na terenie jednego ze sklepów budowlanych. Sprawca próbował przekroczyć linię kas z elektronarzędziami, za które nie zapłacił. Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Mietków i przewieźli go na najbliższy komisariat.

Kolejnego dnia na parkingu sklepowym pojawili się wrocławscy funkcjonariusze pionu kryminalnego. Doświadczeni mundurowi przypuszczali, że w samochodzie zatrzymanego mogą znajdować się dowody obciążające go. Policjanci przeszukali osobową skodę w obecności jej posiadacza i szybko okazało się, że intuicja ich nie zawiodła. W kieszeni drzwi znajdowało się pudełko z woreczkami strunowymi. W środku funkcjonariusze ujawnili marihuanę, natomiast w schowku na desce rozdzielczej znaleźli woreczek z amfetaminą. Policjanci w aucie ujawnili tez wiatrówkę oraz replikę pistoletu Glock. Dalsze sprawdzenia samochodu ujawniały kolejne nieprawidłowości - tablice rejestracyjne zamontowane w skodzie zarejestrowane zostały jako utracone. Były one zamontowane bezpośrednio na inne tablice. Auto nie miało również aktualnego ubezpieczenia OC i zostało odholowane na strzeżony parking.

Mężczyzna usłyszał już zarzut kradzieży oraz posiadania środków odurzających. Policjanci będą teraz ustalać, czy 25-latek ma na swoim koncie inne przestępstwa przeciwko mieniu oraz sprawdzą wątek utraconych tablic rejestracyjnych.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP we Wrocławiu

 

Powrót na górę strony