Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli blisko 1 kg amfetaminy i tabletki ekstazy

Data publikacji 04.12.2020

Dzierżoniowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który posiadał w miejscu zamieszkania blisko 1 kg amfetaminy, tabletki ekstazy i kradziony sprzęt wędkarski. Podejrzany odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem środkami odurzającymi.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego dzierżoniowskiej komendy ustalili, że 39-letni mężczyzna może posiadać w swoim miejscu zamieszkania znaczne ilości narkotyków. W wyniku podjętych działań i po dokładnym sprawdzeniu podejrzanego lokalu policjanci znaleźli blisko 1 kg amfetaminy oraz tabletki ekstazy.

Wartość rynkowa przejętych środków odurzających przez funkcjonariuszy narkotyków opiewa na kwotę blisko 29 tysięcy złotych. Policjanci zabezpieczyli także wagę, która mogła służyć do porcjowania, a także wędki, które jak się okazało pochodziły z kradzieży.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków i paserstwa.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPPw Dzierżoniowie

Powrót na górę strony