Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci nieustannie przypominają o obostrzeniach wprowadzonych w związku z pandemią w naszym kraju

Data publikacji 04.12.2020

W kolejnych powiatach naszego województwa policjanci wraz z innymi służbami kontrolują różnego rodzaju miejsca pod kątem przestrzegania obostrzeń wprowadzonych w naszym kraju. Nieustannie przypominamy o podstawowym nakazie czyli zasłanianiu ust i nosa nie tylko w przestrzeni zamkniętej, ale na zewnątrz również. Dbajmy o siebie i innych.

Policjanci przy współpracy z innymi służbami wciąż sprawdzają miejsca różnego rodzaju pod kątem przestrzegania wprowadzonych obostrzeń w Polsce. Podstawową zasadą jest w tej chwili zasłanianie ust i nosa oraz trzymanie dystansu społecznego. Funkcjonariusze zwracają uwagę osobom, które się do tego nie stosują.

Pamiętajmy, by często myć i dezynfekować ręce, zwłaszcza jak przemieszczamy się poza nasze miejsce zamieszkania. Stosujmy się do tego głównie w placówkach handlowych, gdzie gromadzą się większe skupiska ludzi, a co za tym idzie istnieje większe ryzyko zakażenia wirusem. Dobrym nawykiem jest też używanie rękawic foliowych bądź woreczków przy pakowaniu produktów spożywczych typu pieczywo czy wyroby cukiernicze.

Funkcjonariusze cały czas sprawdzają też osoby przebywające na kwarantannach. Ważnym jest, by nie opuszczały swojego miejsca zamieszkania i nie utrudniały kontaktu telefonicznego. Przypominamy o aplikacji na telefon komórkowy KWARANTANNA DOMOWA, która znacznie ułatwi pracę wszystkim służbom.

Więcej informacji znajdą Państwo w Aplikacji Kwarantanna domowa - Koronawirus: informacje i zalecenia - na Portalu Gov.pl.

Kontrole służb na terenie Dolnego Śląska są planowane na cały grudzień. Pamiętajmy, że wprowadzone przepisy służą ochronie naszego życia i zdrowia.

Aktualne zasady i ograniczenia można sprawdzić na stronie Serwisu Rzeczypospolitej Polskiej.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródła: Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu i KPP w Lubinie

Powrót na górę strony