Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kierowco, zwolnij i żyj! Tragiczny wypadek na drodze naszego województwa

Data publikacji 07.12.2020

Wczoraj na drodze między Grzybianami a Koskowicami doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Kierujący Fiatem w wyniku nadmiernej prędkości stracił najprawdopodobniej panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo ponosząc śmierć na miejscu. Apelujemy o rozwagę na drodze.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło wczoraj około godziny 19.15 na drodze pomiędzy Grzybianami a Koskowicami, w powiecie legnickim. Kierujący samochodem marki Fiat, w wyniku nadmiernej prędkości, stracił prawdopodobnie panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwny pas ruchu, a następnie na pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia na miejscu zginął 35-letni mężczyzna.

Śledztwo w tej sprawie będzie prowadziła Prokuratura Rejonowa w Legnicy. W ramach prowadzonego postępowania prokurator wspólnie z policjantami będzie wyjaśniać wszystkie okoliczności tego wypadku.

Policjanci apelują do kierowców, aby szczególnie teraz, kiedy warunki pogodowe na drodze będą zmienne, być czujnym, rozważnym i przede wszystkim zdjąć nogę z gazu. Pamiętajmy, aby podczas kierowania samochodem być wypoczętym i skoncentrowanym na drodze.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony