Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dolnośląscy policjanci na stokach – inauguracja sezonu narciarskiego w Karpaczu

Data publikacji 09.12.2020

W Karpaczu odbyła się inauguracja sezonu narciarskiego. Na stoku pojawili się policjanci i służby sanitarne w związku z obowiązującymi obostrzeniami mającymi przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, które dotyczą również zorganizowanych terenów narciarskich. W tym roku działania mundurowych realizowane będą na dwóch płaszczyznach. Z jednej strony, wspólnie z przedstawicielami stacji sanitarno-epidemiologicznej, funkcjonariusze będą sprawdzać stosowanie się do obowiązujących restrykcji, a z drugiej jak co roku będą dbać o bezpieczeństwo na stoku.

W Karpaczu odbyła się inauguracja sezonu narciarskiego 2020/2021. Na miejscu pojawili się policjanci oraz przedstawiciele jeleniogórskiej stacji sanitarno-epidemiologicznej, którzy wspólnie kontrolowali stosowanie się do zasad reżimu sanitarnego przez właścicieli i osoby korzystające ze stoków.

Policyjne patrole narciarskie jak co roku będzie można spotkać również na stokach, gdzie funkcjonariusze będą dbać o bezpieczeństwo osób uprawiających sporty zimowe, wykonując przede wszystkim zadania prewencyjne - w myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Mundurowi podczas patrolowania zwracać będą m.in. baczną uwagę na sprzęt, który bardzo często narciarze pozostawiają bez opieki oraz będą legitymować osoby podejrzanie zachowujące się. Policjanci przyjrzą się również kulturze prezentowanej na stoku oraz w kolejkach do wyciągu, a także pilnować będą, aby narciarze nie zjeżdżali z wyznaczonych tras i nartostrad. W przypadku turystów, którzy popełniają wykroczenia i stwarzają zagrożenie dla innych funkcjonariusze stosować będą prawem przewidziane środki. Nie będzie taryfy ulgowej dla osób, które za nic będą miały przepisy i zasady obwiązujące na stokach.

Pamiętajmy również, że dzieci i młodzież do lat 16 mają obowiązek jazdy na stokach narciarskich w kaskach. W przypadku lekceważenia tego obowiązku mundurowi będą wyciągać konsekwencje od rodziców czy opiekunów. Nie zapominajmy jednak o tym, że kask ma chronić życie i zdrowie naszych pociech, które są przecież bezcenne. Policjanci zwracać będą szczególną uwagę także na osoby jeżdżące na nartach w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających, gdyż stwarzają one realne zagrożenie dla innych użytkowników stoku.

Z uwagi na stan epidemii i obowiązujące obostrzenia, policyjne kontrole będą realizowane przez cały sezon narciarski.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony