Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 12.12.2020

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi gminy Chojnów za kradzież rozbójniczą. Policjanci z powiatu legnickiego zatrzymali 48-latka, który ukradł przęsła ogrodzeniowe. W celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego mienia sprawca groził zgłaszającemu pozbawieniem życia i uszkodzeniem mienia. O dalszym losie mężczyzny zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zostali powiadomieni o tym, że nie znany mężczyzna dokonał kradzieży przęseł ogrodzeniowych na jednej z posesji na terenie gminy, a zgłaszający jedzie za nim. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie zastali sprawcę trzymającego w ręku maczetę i wykrzykującego wulgaryzmy. Bez wahania obezwładnili agresywnego mężczyznę i odebrali mu niebezpieczne narzędzie.

Policjanci ustalili, że 48-latek groził zgłaszającemu pozbawieniem życia i uszkodzeniem jego pojazdu. Mężczyzna nie chciał podać swoich danych osobowych myśląc, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności. Okazało się, że mieszkaniec gminy Chojnów jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bolesławcu celem doprowadzenia do aresztu śledczego i odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa przeciwko mieniu.

Skradzione mienie przekazano właścicielowi, a sprawcę zatrzymano w policyjnym areszcie. Za dokonanie kradzieży rozbójniczej kodeks karny przewiduje nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony