Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za włamanie na szkodę jednej z jeleniogórskich parafii

Data publikacji 11.12.2020

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem na szkodę jednej z jeleniogórskich parafii. Jego łupem padło mienie o wartości 1400 zł. Część przedmiotów została odzyskana przez policjantów i zwrócona właścicielowi. Teraz za popełnione przestępstwo zatrzymany mężczyzna odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 27-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w nocy włamał się do pomieszczenia gospodarczego przy jednej z jeleniogórskich parafii, skąd jego łupem padło mienie o wartości 1400 . Były to 2 ozdobne metalowe kraty, grzejnik konwektorowy, taczka budowlana i inne drobne przedmioty. Część skradzionego mienia policjanci odnaleźli w miejscu jego zamieszkania, natomiast resztę skradzionych rzeczy 27-latek najprawdopodobniej sprzedał w jednym z jeleniogórskich punktów skupu złomu.

Powiadomieni o przestępstwach policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tych czynów. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali i zatrzymali 27-latka jako osobę podejrzewaną o popełnienie tego czynu.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskania reszty skradzionego mienia.

Teraz mężczyźnie za popełnione przestępstwo grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jelenie Górze

Powrót na górę strony