Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za posiadanie narkotyków oraz nie zasłonięcie ust i nosa w przestrzeni publicznej

Data publikacji 12.12.2020

Policjanci w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo związane z panującą pandemią kolejny raz przypominają, że w przestrzeni publicznej należy mieć zasłonięty nos i usta. Funkcjonariusze z powiatu bolesławieckiego egzekwując obowiązujące przepisy w tym zakresie, zwrócili uwagę na mężczyznę, który nie stosował się do obostrzeń. 28-latek tłumaczył, że wyszedł z domu tylko po papierosy i zapomniał maseczki. Zatrzymany odpowie również za posiadanie środków odurzających, ponieważ w etui telefonu miał ukryte narkotyki. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci w ramach wykonywanych obowiązków służbowych kontrolują przestrzeganie obostrzeń dotyczących przeciwdziałania rozprzestrzeniania się pandemii koronawirusa. Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu podczas patrolowania miasta pod kątem przestrzegania obostrzeń sanitarnych zauważyli mężczyznę, który w przestrzeni publicznej nie miał zasłoniętych ust i nosa.

28-letni mieszkaniec Bolesławca zapomniał nie tylko założyć maseczkę, ale również o tym, że posiadanie narkotyków jest zabronione prawem. Podczas sprawdzania, dzielnicowi w etui telefonu podejrzewanego znaleźli w woreczku biały proszek. Policyjny technik kryminalistyki potwierdził, że zabezpieczona substancja to metamfetamina.

Mężczyzna poniesie konsekwencje za brak maseczki oraz za posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Bolesławcu

Powrót na górę strony