Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł markowe buty i spodnie. Okazało się, że 37-latek był poszukiwany

Data publikacji 12.12.2020

Policjanci prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali mężczyznę, który w jednej z placówek handlowych dokonał dwóch kradzieży sklepowych. Funkcjonariusze namierzyli 37-latka i odzyskali skradziony towar. Okazało się, że podejrzany był również poszukiwany celem odbycia kary za popełnione wcześniej inne przestępstwa. Teraz grozi mu dodatkowa kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Do zdarzenia doszło przedwczoraj po godzinie 19.00 w placówce handlowej przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Nieznany wtedy mężczyzna najpierw wyniósł z jednego ze sklepów trzy pary markowych butów, a chwilę później w kolejnym nie zapłacił za spodnie. Straty właściciele wycenili na łączną kwotę ponad 600 złotych.

Zaalarmowani o przestępstwie funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w trakcie patrolu pobliskiego rejonu już po kilkudziesięciu minutach wytypowali mężczyznę pasującego do rysopisu otrzymanego w zgłoszeniu. Podczas legitymowania 37-latka mundurowi ustalili, że w trzymanym w ręku worku foliowym, mężczyzna posiadał skradzione chwilę wcześniej buty i spodnie. W związku z tym wałbrzyszanin został zatrzymany.

Podejrzany w trakcie dalszych czynności procesowych przyznał się do kradzieży. Okazało się, że 37-latek dodatkowo był poszukiwany za naruszenie nietykalności i spowodowanie uszczerbku na zdrowiu innej osoby oraz znieważenie funkcjonariusza publicznego, dlatego najbliższy rok spędzi w więzieniu. Grozi mu teraz także dodatkowa kara pozbawienia wolności do 5 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KMP w Wałbrzychu

Powrót na górę strony