Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali na drodze K-8 pijaną kierującą, która jechała po papierosy

Data publikacji 13.12.2020

Policjanci w Kudowie-Zdroju na krajowej ósemce zatrzymali 38-latkę na gorącym uczynku przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wskazało, że kobieta jadąc samochodem miała w organizmie 2,7 promila. Teraz za swoje postępowanie odpowie karnie. Grozi jej nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów na wiele lat.

Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu kłodzkiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując olbrzymie zagrożenie na drodze.

Policjanci w weekend o północy zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Kierującą okazała się 38-letnia mieszkanka powiatu kłodzkiego. Po przebadaniu kierującej policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwa i ma 2,7 promila alkoholu w organizmie. Kobieta tłumaczyła policjantom, że jechała na stacje paliw, bo skończyły się jej papierosy.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

podkom. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Kłodzku

Powrót na górę strony