Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali kolejną dziuplę samochodową znajdującą się na terenie powiatu legnickiego

Data publikacji 14.12.2020

Funkcjonariusze z Legnicy, Wrocławia oraz Niemiec zlikwidowali dziuplę samochodową znajdującą się na terenie powiatu legnickiego. Ilość części, jakie zastali policjanci na wytypowanym miejscu, była zaskakująco duża. Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Wartość zabezpieczonego mienia oszacowano na kwotę nie mniejszą niż 500 tys. euro. Za paserstwo w stosunku do mienia znacznej wartości grozi kara do 10 lat więzienia.

W wyniku intensywnej i skrupulatnej pracy policjantów z Legnicy, Wrocławia oraz Niemiec zlikwidowano ogromną dziuplę samochodową znajdującą się na terenie powiatu legnickiego. Współpraca i zaangażowanie się wielu funkcjonariuszy, którzy rozpracowywali osoby zajmujące się przestępczością samochodową, przyczyniło się do ujawnienia i zabezpieczono znacznej ilości podzespołów i części samochodowych pochodzących z pojazdów skradzionych na terenie Niemiec.

Dzięki profesjonalnym działaniom policjantów zatrzymano trzy osoby podejrzane o nabywanie i ukrywanie aut i części pochodzących z kradzieży. Zabezpieczone elementy zostały już przekazane do ekspertyzy mechanoskopijnej, gdzie ustalane będzie ich dokładne pochodzenie. Na ten moment ustalono, że ujawnione przez policjantów części pochodzą z 29 pojazdów utraconych na terenie Niemiec o szacunkowej wartości nie mniejszej niż 500 tys. euro.

Za paserstwo w stosunku do mienia znacznej wartości grozi kara do 10 lat więzienia.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Legnicy

  • Na zdjęciu części samochodowe leżące przed magazynem
  • Na zdjęciu opony i części z pojazdów leżące na ziemi.
  • Na zdjęciu zderzaki i inne części z pojazdów ułożone na półkach w magazynie.
  • Na zdjęciu zderzaki z pojazdów wystające z półek.

Opis filmu: Dziupla samochodowa. Pełny opis filmu w załączonej deskrypcji.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 39.34 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony