Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy kradzieży rozbójniczej

Data publikacji 14.12.2020

Bolesławieccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w sklepie dokonał kradzieży płyt z grami na konsolę, a następnie groził pracownikowi użyciem przemocy. Ponadto funkcjonariusze udowodnili młodemu mężczyźnie popełnienie jeszcze trzech innych przestępstw. Trafił on na 2 miesiące do aresztu, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w wyniku działań operacyjnych w kilka godzin ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej.

Podejrzany we wczesnych godzinach porannych przyszedł do jednego z bolesławieckich marketów i zabrał 50 płyt z grami na konsolę. Kiedy zareagował pracownik sklepu mężczyzna zagroził użyciem przemocy przy wykorzystaniu pałki i gazu.

Intensywne działania mundurowych doprowadziły do miejsca, gdzie przebywał sprawca. Podejrzany na widok policjantów podjął próbę ucieczki, ale bardzo szybko został zatrzymany.

Funkcjonariusze zabezpieczyli plecak, w którym znajdowała się część skradzionego mienia. Podejrzany to 22–letni mieszkaniec Bolesławca. Oprócz kradzieży rozbójniczej gier ma jeszcze na swoim koncie trzy inne przestępstwa-dwie kradzieże w sklepach oraz posiadanie środków odurzających.

22-latek usłyszał cztery zarzuty, za popełnione czyny grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek policjantów poparty przez prokuratura sąd zastosował wobec zatrzymanego tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

KPP Bolesławiec

Opis filmu: Prowadzenie zatrzymanego. Pełny opis w filmu w załączonej deskrypcji.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.07 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony