Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szlachetna Paczka od legnickich policjantów

Data publikacji 14.12.2020

Ideą ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka jest przekazanie pomocy najbardziej potrzebującym osobom, które znajdują się w trudnych sytuacjach materialnych. Czasem nagły wypadek, czy utrata pracy powodują, że dotychczasowe warunki ulegają pogorszeniu, a samotność i choroba nie pozwalają zaspokoić podstawowych potrzeb. Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Legnicy aktywnie włączyli się do działania i przekazali starszemu mieszkańcowi powiatu legnickiego zebrane prezenty.

Policjant Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą zainicjował działania wśród legnickich policjantów, mające na celu pomoc dla 70-letniego mieszkańca powiatu legnickiego w ramach ogólnopolskiej akcji Szlachetna Paczka. Z anonimowej bazy wybrał osobę, której bez wahania postanowił pomóc, a jego pomysł szybko udzielił się pozostałym funkcjonariuszom. Dzięki dużemu zaangażowaniu, udało się zebrać sporą ilość produktów żywnościowych, środków czystości, koców, pościeli, ubrań, oświetlenia i innych niezbędnych przedmiotów, które nie tylko zapewnią podstawowe potrzeby, ale i ułatwią codzienne funkcjonowanie.

Wczoraj wolontariusze wraz z policjantem udali się do potrzebującego i przekazali zebrane paczki. Mundurowi nie zapomnieli również o opłatku i złożeniu życzeń dobrego zdrowia, wytrwałości, radości, wszelkiej pomyślności i wiary w lepsze jutro z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Okazało się, że zapewnienie potrzeb materialnych to nie jedyne czego potrzebował mieszkaniec powiatu legnickiego. Spotkanie, rozmowa i ciepłe słowa dodające otuchy, wywołały nadzieję i dodały pewności siebie w zmaganiu się z chorobą i samotnością. Bezinteresowna pomoc legnickich policjantów nie tylko wywołała uśmiech na twarzy obdarowanego, ale i również ogromne wzruszenie, które na długo pozostaną w naszych sercach i pamięci.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony