Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Samochodem wjechał w wiatę przystankową

Data publikacji 19.12.2020

O dużym szczęściu może mówić 35-letni kierowca osobowego Forda, który stracił panowanie nad autem i wjechał w wiatę przystankową w centrum Złotoryi. Nikomu nic się nie stało. Kierowca nie odniósł poważnych obrażeń ciała, a na przystanku nie było żadnej osoby. Mężczyzna za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem. Po raz kolejny apelujemy do kierowców o dostosowanie prędkości do warunków ruchu oraz warunków pogodowych! Nawet najlepsze umiejętności mogą nas nie uchronić przed kolizją lub wypadkiem.

Do zdarzenia doszło wieczorem w Złotoryi. Dyżurny z tamtejszej komendy powiatowej, za pośrednictwem numeru alarmowego, został powiadomiony o tym, że auto osobowe wjechało w przystanek. Na miejsce natychmiast przyjechał patrol ruchu drogowego. Z ustaleń policjantów wynikało, że kierujący samochodem osobowym marki Ford, w wyniku nie zachowania należytej ostrożności, stracił panowanie nad prowadzonym autem i wjechał w wiatę przystankową. 35-latek może mówić o dużym szczęściu, bowiem na przystanku nie było żadnej osoby, a on sam nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Mężczyzna był trzeźwy, a za popełnione wykroczenie został ukarany grzywną w postaci mandatu karnego.

Policjanci po raz kolejny przypominają kierowcom o zachowaniu szczególnej ostrożności. Stosujmy się do ograniczeń prędkości, bierzmy pod uwagę warunki ruchu drogowego, ale także warunki pogodowe. Gdy temperatura spada w okolice zera i niżej, jezdnia może być śliska. Dodatkowo szybciej zapadający zmrok, zamglenia lub opady deszczu zmniejszają widoczność.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KPP w Złotoryi

Powrót na górę strony