Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za liczne kradzieże

Data publikacji 21.12.2020

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże sklepowe oraz kradzież elektronarzędzi. Jego łupem padł alkohol oraz piła spalinowa. Przestępstw tych dopuścił się na terenie miasta kilka miesięcy temu. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 1500 zł. Teraz odpowie za wszystko przed sądem.

Policjanci z komisariatu w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu podejrzanego o kradzieże.

Mężczyzna w sierpniu i w październiku 2020 roku dopuścił się w Jeleniej Górze przestępstw przeciwko mieniu. Są to kradzieże sklepowe, skąd jego łupem padł alkohol o łącznej wartości ponad 600 . Ponadto w październiku z remontowanego pałacu ukradł piłę spalinową o wartości 900 .

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszenia dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali 24-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w szczególności co mężczyzna zrobił ze skradzionym mieniem. Grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony