Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany mężczyzna odpowie za kilka przestępstw

Data publikacji 21.12.2020

Policjanci po pościgu zatrzymali kierującego z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych, z podrobionym prawem jazdy oraz ze środkami odurzającymi ukrytymi w pojemniku po maści. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Cyklicznie na terenie powiatów Dolnego Śląska w ramach działań „Razem na powiaty” służbę pełnią funkcjonariusze z sąsiednich miejscowości. Podczas takich działań, których celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym, policjanci zauważyli na terenie powiatu średzkiego pojazd marki VW. Za kierownicą rozpoznali mężczyznę, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Funkcjonariusze zawrócili, aby zatrzymać go do kontroli.

Widząc to, kierujący nagle przyspieszył. Nie zareagował też na wyraźne sygnały świetlne i dźwiękowe. W pewnym momencie pojazd wjechał w drogę polną, gdzie po chwili utknął w grząskim gruncie. Wówczas kierujący porzucił pojazd i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilkuset metrach mężczyzna został zatrzymany.

Przypuszczenia policjantów co do kierującego potwierdziły się. Był nim 34-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Nie przeszkodziło mu to jednak w tym, aby okazać policjantom blankiet prawa jazdy. Funkcjonariusze od razu rozpoznali podrobiony dokument.

Ponadto mundurowi podczas sprawdzenia samochodu ujawnili niebieski pojemnik, a w nim białe kryształki. 34-latek został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Zabezpieczoną substancję poddano testowi, który wskazał, że jest to metamfetamina.

Na podstawie materiału dowodowego policjanci przedstawili zatrzymanemu zarzuty. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd dożywotniego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz niezatrzymanie się do kontroli. Konsekwencje karne poniesie również za posłużenie się podczas kontroli jako autentycznym podrobionym prawem jazdy. Odpowie też za posiadanie środków odurzających. Za wymienione przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat więzienia.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej

Powrót na górę strony