Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przekroczył prędkość i nie zatrzymał się do kontroli. Okazało się, że był również pijany

Data publikacji 21.12.2020

Policjanci zatrzymali mieszkańca Zgorzelca, który przekroczył prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h miał na liczniku 81 km/h. W trakcie kontroli okazało się, że był nietrzeźwy. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskie Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 42-letniego mieszkańca Zgorzelca podejrzewanego o niezatrzymanie się do kontroli drogowej i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Ponadto mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość.

W sobotę po godzinie 20 policjanci na ul. Wolności w Jeleniej Górze zarejestrowali pojazd marki Audi jadący od centrum miasta w kierunku Podgórzyna, który na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 81 km/h.

Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Włączyli sygnały do zatrzymania, jednak kierowca nie reagował, tylko przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg za wskazanym pojazdem mając włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Kierowca lekceważył wszelkie próby zatrzymania pojazdu. Po kilkunastu minutach funkcjonariusze zajechali kierującemu drogę i go zatrzymali. Okazał się nim 42-letni mieszkaniec Zgorzelca. W trakcie rozmowy z kierowcą policjanci wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało blisko 1 promil w jego organizmie. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Teraz za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozić może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

Powrót na górę strony