Bieżące informacje

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tegoroczne święta na terenie Dolnego Śląska były bezpieczne

Data publikacji 28.12.2020

Dla dolnośląskich policjantów Boże Narodzenie to czas intensywnej pracy. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, byli obecni na drogach w całym województwie, szczególnie na drogach wyjazdowych i wjazdowych do większych miast. Kontrolowali między innymi prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ich stan trzeźwości, stan techniczny samochodów oraz sposób przewożenia pasażerów.

W tym roku Święta Bożego Narodzenia wyglądały zupełnie inaczej, niż w latach poprzednich. Pandemia koronawirusa sprawiła, że wiele osób, w trosce o zdrowie i życie swoich najbliższych, zostało w domach. Mimo, że ruch na drogach naszego regionu był nieco mniejszy, to jak co roku, nie zabrakło policyjnych patroli, które starały się zapewnić bezpieczeństwo podróżnym.

Dla policjantów okres świąt to zawsze czas intensywnej pracy, szczególnie w aspekcie zapewnienia bezpieczeństwa na drogach. Mundurowi kontrolowali prędkość, stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali również uwagę na pieszych oraz przestrzeganie przepisów dotyczących noszenia elementów odblaskowych oraz przestrzegania obostrzeń sanitarnych.

Na dolnośląskich drogach w czasie trwania czterodniowego świątecznego weekendu doszło do 7 wypadków, w których rannych zostało 9 osób. Na szczęście nie było ofiar śmiertelnych.

Podczas świątecznego okresu nie obyło się jednak bez nietrzeźwych kierujących na drogach. Funkcjonariusze zatrzymali 70 kierujących, którzy zdecydowali się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu.

Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących po drogach naszego województwa. Reagowali na łamanie prawa przez kierujących, zwłaszcza tych, którzy jeździli niebezpiecznie-zbyt szybko, nieprawidłowo wyprzedzając, czy wymuszając pierwszeństwo. Nie było pobłażliwości dla pijanych kierowców.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka

Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu

Powrót na górę strony